Skip to the content

Winnende doelpunt dubieus afgekeurd in extra tijd

Brusk Er scoorde finaal de 0-1 maar werd dubieus afgevlagd. (© foto Jorghé Van Hecke)
Brusk Er scoorde finaal de 0-1 maar werd dubieus afgevlagd. (© foto Jorghé Van Hecke)

FC Eppegem 0 – Sporting Kampenhout 0

Na een partij met wisselende kansen bleef Sporting op een 0-0 gelijkspel steken op het veld van Eppegem. In de eerste helft had geel-blauw het beste van het spel. En toch was het opletten voor enkele gevaarlijke tegenaanvallen van de thuisploeg. In een slordige tweede helft bleef Sporting proberen maar een resem hoekschoppen leverden niets op. Eppegem viel met tien na een rode kaart en in de extra tijd trapte de ingevallen Er toch de 0-1 binnen. De immense vreugde veranderde snel in een grote ontgoocheling want het doelpunt werd dubieus voor buitenspel afgekeurd.

Thuisdoelman Van Den Bergh pareerde al snel een hoekschop van Vangrunderbeek. Na een te korte terugspeelbal van Janssens redde doelman Goossens de meubelen bij een poging van Likau. De thuisdoelman redde na een kwartier een poging van Gabrielli in hoekschop. Eppegem schakelde snel om en Van Nuffel kwam in een uitstekende positie maar Goossens was eerst op de bal en redde prima. Een schot van Roekens werd in hoekschop afgeblokt. Geel-blauw kreeg heel wat hoekschoppen maar deed daar te weinig mee. Aan de overzijde nam Van Nuffel een lange bal mee om dan deze open kans naast doel te schieten. Doelman Van Den Bergh had een goede redding in huis bij een vrijschop van Vangrunderbeek. Op slag van rust knikte Barry de bal over doel maar er was ook gevlagd voor buitenspel.

Vlak na de pauze trapte Gabrielli de bal naast doel. Gabrielli probeerde het nogmaals maar nu duwde de thuisdoelman de bal in hoekschop. Ook nu grossierde Sporting in hoekschoppen, maar veel gevaar leverde dat opnieuw niet op. Na een vrije trap van Vangrunderbeek schoot aanvoerder Goovaerts hoog over doel. Barry soleerde door de thuisverdediging maar trapte de bal in het zijnet. Aan de overkant was doelman Goossens attent bij een poging van Jalil. In het slotkwartier ging Sporting op zoek naar een doelpunt. Goovaerts besloot te centraal om Van Den Bergh te bedreigen en bij een hoekschop schoot Gabrielli hoog over doel. De thuisploeg moest even later met tien verder. De ingevallen Delplanque kreeg eerst geel voor protest en mocht meteen gaan douchen na een cynisch applaus voor de ref. Gabrielli vond ei zo na maatje Barry vrij voor doel maar Van Den Bergh zat er nog tussen. Bij een vrijschop van de ingevallen Van Tricht kon Desmet aan de tweede paal inschieten maar weer stond de thuisdoelman pal. In de vierde minuut toegevoegde tijd viel er toch nog een appel uit de kast voor Sporting. Na een hoekschop bracht Desmet de bal opnieuw voor doel waar de ingevallen Er de bal laag tegen de netten schoot. Het feestje ging echter niet door want de assistent-scheidsrechter had buitenspel opgemerkt.

(JG)

 

  • FC Eppegem: Van Den Bergh, Nassif (90’ Santana Palma), Van Den Branden, Van Delm, Van Nuffel (71’ Khatou), Jalil, Moris, Chelha (71’ Delplanque), Vastavel, Olbrechts (84’ Caluwé), Likau.
  • Sporting Kampenhout: Goossens, Desmet, Janssens, Urdinov, Vangrunderbeek, Hakizimana (68’ Yangassa), Roosen (62’ Van Tricht), Goovaerts, Gabrielli, Barry, Roekens (71’ Er).
  • Doelpunten: geen.
  • Gele kaarten: Nassif, Delplanque, Caluwé, Vastavel, Van Tricht, Janssens, Urdinov, Goovaerts.
  • Rode kaart: 80’ Delplanque (tweemaal geel).
  • Wedstrijdleiding: Alejandro Bello Rivero bijgestaan door Erik Serneels en David Van Loo.

About the author

comments powered by Disqus
Onze partners