Skip to the content

Sporting geeft zege uit handen in extra tijd

Noa Janssens bracht Sporting in het slot op voorsprong. (© foto Jorghé Van Hecke)
Noa Janssens bracht Sporting in het slot op voorsprong. (© foto Jorghé Van Hecke)

HO Huizingen 1 – Sporting Kampenhout 1

Zuur puntenverlies voor Sporting op het veld van Huizingen, waar de thuisploeg in de extra tijd gelijk maakte. Geel-blauw was de betere ploeg en Huizingen dreigde op de tegenaanval. Vangrunderbeek trof kort voor de pauze de lat. Na de rust moest de thuisploeg met tien verder. Een doelpunt van Roekens en eentje van Huizingen werd afgekeurd. In de slotfase knikte Janssens van dichtbij de verlossende 0-1 tegen het net. Huizingen zette met tien man nog alles op alles en kwam gelukkig langszij toen Desmet een ongevaarlijk schot ongelukkig in eigen doel deed afwijken: 1-1.

Sporting, dat met een onuitgegeven middenveld aantrad, begon niet onaardig aan de partij. Desmet knikte een hoekschop van Gabrielli over doel en doelman El Koffi redde een vrije trap van Gabrielli. Roekens schoot de bal over doel. Geel-blauw dwong meerdere hoekschoppen af maar veel leverde dat niet op. De bedrijvige Barry speelde de bal voorbij de thuisdoelman maar vond net niet Roekens, zodat El Koffi kon ingrijpen. Bij een tegenstoot kon Mariën trappen maar doelman Goossens zat er goed tussen. Gabrielli probeerde het in de vlucht maar besloot nipt naast doel. Na een mooie actie op links werd Alves Santos gevloerd in de rechthoek. Bal op de stip zou je denken, maar de scheidsrechter zag het anders. Kort voor de pauze kwam Huizingen opnieuw goed weg toen aanvoerder Vangrunderbeek de bal staalhard op de lat schoot. Aan de overkant was Goossens bij de pinken bij een kopbal. Op slag van rust haalde de doelman een hoekschop van Vangrunderbeek van onder de lat.

Vlak na de pauze haalde de thuisdoelman een vrije trap van Vangrunderbeek uit de hoek. De hierop volgende hoekschop, opnieuw van Vangrunderbeek, knikte Yangassa de bal naast doel. Aan de overzijde werd een poging van Mariën afgeblokt. Even later ging Christiaens in de fout en kreeg een tweede gele kaart. Huizingen deed er dan alles aan om het tempo uit de wedstrijd te halen. Roekens scoorde maar het feestje ging niet door wegens een voorafgaande fout. Halfweg de tweede helft volgde een snelle tegenaanval van de thuisploeg waarop Leunis de bal binnenschoof. Ook dit doelpunt werd afgekeurd, nu voor buitenspel. Sporting voerde de druk op maar veel gevaar leverde dat niet op. Na een individuele actie van de ingevallen Azdad werd zijn poging afgeblokt. Doelman El Koffi was bij de pinken bij een vrije trap van Gabrielli. Na een hoekschop zette Azdad zich prima door en hij vond de vrijstaande Janssens die van dichtbij tegen de netten kopte (0-1). Geel-blauw leek hiermee de volle buit binnen te halen, maar Huizingen zette nog alles op alles. In de extra tijd kreeg Sporting het deksel op de neus. Een ongevaarlijk schot van de ingevallen Tusalamo-Bayizila week af op de hak van Desmet en ging zo ongelukkig in de hoek binnen (1-1). Zo kwam Huizingen met een gelukje langszij, zuur voor Sporting.

(JG)

 

  • HO Huizingen: El Koffi, Borremans (59’ Van Pevenage), Wastiau, J. Christiaens, El Boujdaini, Grazzini, Mihai, Mariën (59’ K. Christiaens), Mamoudou (87’ Samyn), Dewit (77’ Dekens), Leunis (77’ Tusalamo-Bayizila).
  • Sporting Kampenhout: Goossens, Desmet, Yangassa, Urdinov, Alves Santos (66’ Frix), Roosen, Janssens, Vangrunderbeek (59’ Azdad), Gabrielli, Barry, Roekens (83’ Vaesen).
  • Doelpunten: 88’ Janssens (0-1), 90+3’ Desmet (own, 1-1).
  • Gele kaarten: J. Christiaens, Mamoudou, Dewit.
  • Rode kaart: 56’ J. Christiaens (tweemaal geel).
  • Wedstrijdleiding: Mathias Persyn bijgestaan door Peter Vandebroek en El Mustapha Alkoubai.

About the author

comments powered by Disqus
Onze partners